VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
Mapka k vyhledaní školy
Kraj:
Druh vlastnictví:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jak se připravit na přijímačky?

článek jak se připravit na přijímací zkoušky 2016 tipy zdroje jak na přípravu

Věděli jste, že u přijímaček na lékařské fakulty neuspěje až 83 % zájemců? Rekordní co do „vyhazovů“ je psychologie – na FF UK v roce 2014 odmítli 94 % uchazečů. Zdají se vám přijímačky daleko? Je fakt, že se obvykle konají až v květnu a červnu. Na podzim už byste ale měli mít vybraný obor, který chcete studovat. Umělecké obory uzavírají přihlášky už v listopadu. Nejžádanější obory jako medicína, psychologie nebo právo končí s příjmem přihlášek obvykle na konci února a až na výjimky tu nečekejte druhou šanci v podobě druhého kola. Na podzim a v zimě také školy pořádají dny otevřených dveří, které je dobré navštívit, pokud zatím váháte nebo chcete mít jasno, do čeho jdete.

Přečtěte si také:

Jak udělat maturitu

Jak se dostat na nejžádanější obory VŠ

Na které fakulty se dostanete bez přijímaček

Otestujte se - jak jste na tom?

Jak jste mohli vidět na číslech v úvodu, u přijímaček nejžádanějších oborů to není až taková brnkačka. Pokud chcete zjistit svoji úroveň, máte šanci. V našich online testech na http://www.vysokeskoly.com/testy můžete zkusit přijímačky nanečisto. Vyzkoušíte si testy studijních předpokladů, testy z psychologie, politologie, sociologie, matematiky pro ekonomické fakulty, biologie nebo k přijímacím zkouškám na Policejní akademii ČR. Správné odpovědi a vyhodnocení vám zašleme ihned e-mailem a nestojí vás to ani korunu.

Další možností jsou testy z minulých let. Najdete je všechny v sekci zde, a jsou řazené podle jednotlivých fakult nebo oborů.

Kurzy zvýší vaši šanci

Nedopadlo to moc slavně? Šance na přijetí můžete výrazně zvýšit přípravným kurzem.

Nulté ročníky práva, psychologie, lékařských fakult, ekonomie, Policejní akademie nebo humanitních oborů začínají už v říjnu. Konají se v Praze, Brně a Ostravě, a protože trvají až do jara, máte po jejich absolvování až 3x vyšší šanci u přijímaček než ti, kteří se připravovali jen doma (nebo vůbec). Navíc u kurzů s 96 hodinami výuky máte možnost získat garanci vrácení peněz v případě, že vás po absolvování kurzu na vysokou stejně nevezmou.

Máte rádi full service a každá koruna se hodí? Podívejte se na nabídku VIP balíčků - obsahují přípravný kurz, doporučenou literaturu a bonusy v hodnotě několika set korun. Jestliže si vyberete kurz s 96 hodinami výuky, získáváte v rámci VIP balíčku i zmiňovanou garanci vrácení peněz.

Pokud se vás týkají Testy studijních předpokladů (TSP) nebo Obecné studijní předpoklady (OSP NSZ Scio), i tady se můžete připravit v prezenčním kurzu. Jak vám mohou potvrdit ti, kdo už testy absolvovali, bez přípravy vás časové limity a struktura testů dost nepříjemně překvapí.

Učebnice, skripta, doporučená literatura

Učebnice a skripta pro přípravu jsme vám pro přehlednost seřadili podle jednotlivých fakult.

Seženete u nás i „špeky“ jako Modelové otázky k přijímacím zkouškám na 1. LF UK nebo 2. lékařskou fakultu UK, Testové otázky z fyziky, chemie a biologie LF MU nebo řešení otázek přijímaček Policejní akademie ČR v Praze.

Na Seminárky.cz a Čtenářský-deník.cz najdete stovky zkouškových otázek a dalších materiálů pro přípravu. Na výběr máte přes 24 000 ověřených prací a 8 000 z toho vás nebude stát ani korunu.

Nezapomeňte se vybavit i na jazyky nebo maturitu

Máte vybráno? Nezapomeňte mrknout i na učebnice k maturitě, jazykové učebnice, slovníky a CD, ať to máte za jedno poštovné ;)

A k maturitě se můžete připravit v kurzu - na výběr máte online testovací rychlokurzy, online videokurzy nebo prezenční kurzy z matematiky, češtiny, angličtiny nebo němčiny.

26.8.2015


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému