VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
Mapka k vyhledaní školy
Kraj:
Druh vlastnictví:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Brigáda při studiu – má vliv na budoucí kariéru?

PR článek ČEZ brigáda při studiu

Studenti často řeší při studiu přivýdělek. Začal semestr a nejeden student přemýšlí nad tím, jak a kde si přivydělat.  Je brigáda právě jen o penězích?

Brigáda je o penězích. Ty jsou často tím prvním impulzem, proč si při studiu nějakou práci shánět. Ale důležité je si uvědomit, že brigáda je pro studenta první pracovní zkušenost. První kontakt s tím, jak to vypadá v zaměstnání.  A často i první pochopení, že to, co se učí ve škole je možná zajímavé, ale pro praxi nedostatečné.

Brigáda umožňuje osvojit si pracovní návyky. Musí někde být, včas, má odpovědnost a povinnost. Jeho kolegové, šéf, na něho spoléhají. V průběhu studia díky práci na částečný úvazek, má možnost ověřit si a utvrdit se v tom, co by opravdu chtěl dělat. A vůbec to nemusí být práce v oboru, který studuje. Když se podívám kolem sebe, ukazuje se, že málokdo se reálně živí tím, co vystudoval. Úkol školy je, naučit člověka myslet nějakým způsobem. Určitou optikou přistupovat k řešení problémů. Když student nepracuje, tak se zbavuje možnosti tuto znalost prověřit praxí.

Zároveň díky práci získává kontakty. V každé společnosti je spektrum pozic. Brigáda je skvělý způsob, jak se dívat kolem sebe a vidět, co to přesně znamená, pracovat jako ekonom, účetní, procesní manažer, co to fakticky znamená řídit lidi… A tak poměřit svůj „kariérní sen“ s realitou.

Ano, jsou specifické obory, které vyžadují větší studijní zápal a jsou i časově náročnější. Když se potkáváme při pohovorech s absolventy vysokých škol a někdo z nich řekne, že při studiu vysoké školy jen studoval, zarazí to.  A personalisty hned napadá otázka – proč? A ve většině případů pak při výběrech dostávají přednost lidé, kteří kromě znalosti a chuti se učit, umí nabídnout i něco navíc. Nejen znalost, ale i schopnost pracovat v týmu.

V rámci naší společnosti máme desítky lidí, kteří začínali při studiu pracovat na částečný úvazek např. na call centru. Díky tomu, že si osvojili procesy, nasákli firemní kulturu a byli dobří, někteří už v průběhu studia, jiní po něm, pokračovali na jiných pozicích a někteří z nich jsou dnes již experty a manažery. A patří k nejlepším zaměstnancům, které máme.

Ing. Gabriela Šimšová, pracuje jako HR Business Partner ve společnosti ČEZ Zákaznické služby, s.r.o.. Tato dceřinná společnost se zabývá péči o koncového zakázníka na zejména na zákaznických centrech napříč celou republikou a  ve dvou call centrech v Plzni a v Zábřehu na Moravě.

PR článek ČEZ brigáda při studiuZačínala jsem jsem jako operátor Call Centru a dnes je trénuju

napříč společností TeliaCall a ČEZ Zákaznické služby

Pamatuju si to jako dnes, když jsem v březnu roku 2006 přišla na výběrové řízení na pozici operátora Call centra na Zákaznickou linku ČEZ. V té době jsem ještě dálkově studovala a jsem si hledala přivýdělek. S podobným typem práce jsem neměla žádné zkušenosti, popravdě jsme věděla jen to, že ČEZ je firma, která dodává lidem elektřinu.

Na výběrovém řízení jsem uspěla a mohla se těšit na školení. K mému překvapení jsem zjistila, že ČEZ není jen firma, co dodává elektřinu, ale řeší širokou škálu požadavků.

„A pak, že práce operátora je monotónní a nudná :-).“ Dostala jsem se do skvělého týmu plného fajn lidí, kteří mi v mých začátcích pomáhali, a můj vedoucí mi byl opravdu oporou. Díky tomu všemu mě práce začala bavit.

Po roce brigády jsem dostala nabídku na plný pracovní úvazek přímo od ČEZ Zákaznické služby. Když v roce 2011 začal ČEZ nabízet zákazníkům zemní plyn, byla to příjemná změna, škála požadavků se opět o trochu rozšířila a získávání zákazníků mě bavilo a i finančně motivovalo. S příchodem zemního plynu přišla přímo ke mně nabídka být součástí nově vznikajícího týmu – Prodejního týmu.

Od února 2012 jsem byla postoupila z pozice  operátora na Zákaznické lince do oddělení Speciálních služeb do prodejního týmu. Potkala jsem opět kolektiv mladých lidí a vycházeli jsme tam spolu jako rodina.

Práce prodejce byla fajn, ale dlouhodobě jsem chtěla víc. Sebrala jsem odvahu a v létě 2014 jsem se přihlásila do výběrového řízení na nově vzniklou pozici Interního kouče na Call centru do oddělení Kvality Péče o zákazníka. Trochu jsem se zapotila, ale výběrové řízení jsem vyhrála. Znalosti a zkušenost z těch 8 let byly klíčové. Teď mým bývalým kolegům a nováčkům předávám své zkušenosti z role prodejce.

„Budu ráda, když se s někým z Vás setkám na vstupním školení a budu podporou i pro Vás.“

Zaujal Vás příběh Růženky? Chcete nastartovat svou kariéru podobně jako ona v jedné z největších energetických společností u nás?

Více informací zjistíte zde:

http://www.kdejinde.cz/cs/operator-call-centra.html

www.facebook.com/teliacall

 

1.3.2016


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému